Ieteikumi, dodoties ceļojumā ar bērniem

Drošības akadēmija atgādina: lai ceļojums sagādātu tikai patīkamus iespaidus, parūpējies par visu ceļotāju drošību!  

Kā rāda Drošības akadēmijas pieredze, vairums veselības problēmu, kas piemeklē bērnus ceļojumos, ir saistītas ar klimata maiņu, gaisa kondicionētāju darbību un neierastu ēdienu. Pieaugušajiem ir ļoti svarīgi sekot līdzi higiēnai ceļojumu laikā, jo vairākas gremošanas problēmas rodas no tā, ka uzturā tiek lietots dzeršanai nepiemērots ūdens, piemēram, no krāna, nevis pudelēm, vai netiek ievērotas primārās higiēnas prasības, piemēram, bērni aizmirst regulāri mazgāt rokas.

Lai ceļojums ar bērniem būtu mierīgs un priecīgs, Drošības akadēmija iesaka jau laikus parūpēties par drošību.

  • Izbraucot no valsts, bērnam, tāpat kā pieaugušajam, ir vajadzīga pase, dažos gadījumos arī dzimšanas apliecība, tāpēc pirms ceļojuma jāpārliecinās, vai visi nepieciešamie dokumenti ir sagatavoti.

  • Ja bērnam ir kādas hroniskas slimības, jāsagatavo visi vajadzīgie medikamenti un izziņa no ģimenes ārsta par diagnozi, kurā norādīti konkrēti medikamentu nosaukumi. Tas ir īpaši svarīgi, ceļojot ar lidmašīnu, jo dažus medikamentus nav atļauts ienest salonā bez īpašas izziņas. Arī dažās valstīs ir aizliegts ievest noteiktus medikamentus.

  • Neatstāj bērnu bez uzraudzības! Bērni ir kustīgi, aktīvi un ziņkārīgi, un reizēm vajag vien acumirkli, lai mazais ceļotājs iekultos nepatikšanās.

  • Nekādā gadījumā neļauj bērnam rotaļāties pie ūdens vai peldēties bez pieaugušo klātbūtnes!

  • Neaizmirsti sagādāt bērnam kādu izklaidi, kamēr esat ceļā. Bērnam daudzu stundu brauciens var būt mokoši garlaicīgs.

  • Rūpējies, lai bērns dzertu pietiekami daudz ūdens, sevišķi tad, ja dodaties uz galamērķi dienvidu zemēs, kur saule pamatīgi karsē.

  • Daudziem bērniem transportlīdzekļos kļūst nelabi, tāpēc vajadzētu padomāt par līdzekļiem pret sliktu dūšu, piemēram, ingvera tabletēm vai konfektēm. Bērnam, kuru moka nelabums, vajadzētu sēdēt automašīnas priekšējā sēdeklī un izvairīties no lasīšanas vai skatīšanās telefonā braukšanas laikā.

  • Ja ceļojat ar auto, regulāri apstājieties, lai izstaipītos, izkustētos un ieelpotu svaigu gaisu. Tomēr neļauj bērnam skraidīt gar automaģistrāli vai pa stāvlaukumu. Ievērojiet satiksmes noteikumus arī ceļojuma galamērķī!

  • Pievērs īpašu uzmanību higiēnai. Regulāri atgādini bērnam, ka jānomazgā rokas!

  • Plānojot tuvākus un tālākus ceļojumus, Drošības akadēmijas eksperti iesaka ģimenēm jau laikus padomāt ne vien par drošību, bet arī par ceļojuma apdrošināšanu, kas var sniegt būtisku atbalstu negaidītās situācijās.