Šogad jau vienpadsmito reizi norisinās AAS BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas kopā ar auto nozares pārstāvjiem organizētais konkurss – gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks”. Tās mērķis ir rosināt Latvijas uzņēmumu, valsts iestāžu un pašvaldību izpratni un vajadzību pēc droša uzņēmuma autoparka un veicināt labo praksi to pārvaldībā, kā arī informēt par autotransporta nozares tendencēm, iepazīstināt ar ceļu satiksmes drošību veicinošiem risinājumiem un godināt izcilākos uzņēmumu autoparkus.

Pieteikšanās šī gada konkursam “Drošākais uzņēmuma autoparks” ir noslēgusies un konkursanti aicināti aizpildīt individuāli nosūtītās anketas līdz š.g. 20. oktobrim ieskaitot.

Savukārt klātienē tiksimies jau novembra beigās balvu pasniegšanas ceremonijā un ekspertu diskusijā “Drošas satiksmes ABC: Auto, Bizness, Cilvēks 2023”, šogad īpašu uzmanību veltot tādām tēmām kā kravu pārvadājumi un to kontrole, transporta infrastruktūra Latvijā, autovadītāju veselības un labsajūtas aspekta nozīme drošas ceļu satiksmes veicināšanā u.c.

Kāpēc pieteikties? Novērtējiet ieguvumus, piedaloties konkursā!

 • Neatkarīgs, tieši Jums sagatavots ekspertu skatījums – izvērtējums par Jūsu autoparka stiprajām pusēm un jomām, kur iespējams pilnveidoties.

 • Iespēja celt uzņēmuma reputāciju, iekļūstot starp Latvijas drošākajiem un prasmīgāk pārvaldītajiem uzņēmumu TOP autoparkiem savā nozarē.

 • Saņemtais Bronzas, Sudraba, Zelta vai Platīna novērtējums ceļ Jūsu uzņēmuma darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības līmeņa novērtējumu Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksā”.

Konkursa jauninājumi

 • Lai autoparku pārvaldītājiem būtu plašākas iespējas pilnvērtīgāk prezentēt uzlabojumus savā saimniecībā, snieguma vērtēšanu turpmāk īstenosim reizi divos gados. Nākamo konkursu rīkosim 2025. gadā, savukārt starpsezonā turpināsim aktualizēt nozarei svarīgas tēmas plašsaziņas līdzekļos un citviet.

 • Konkursā dalībnieki piedalās, elektroniski piesakoties konkursam un aizpildot konkursa anketu tiešsaistē.

 • Konkurss “Drošākais uzņēmuma autoparks” norit vienā kārtā, ņemot vērā konkursanta sniegto informāciju elektroniski aizpildītajā un iesniegtajā konkursa anketā. Pēc žūrijas ieskatiem informācijas precizēšanai un padziļinātai uzņēmuma izvērtēšanai var tikt lūgta papildu intervija klātienē vai tiešsaistē Microsoft Teams, Zoom, vai citā abām pusēm ērtā attālinātā veidā pēc anketas iesniegšanas.

 • Lai īpaši izceltu autoparkus, kuri visprasmīgāk prot pārvaldīt savus autoparkus, rūpējas gan par darbinieku prasmēm un zināšanām, gan kopējo satiksmes drošību, katrā no kategorijām pirmo reizi tiks pasniegts arī Platīna apbalvojums.

Izvēlieties atbilstošāko autoparka kategoriju!

 • 1.

  Pasažieru pārvadātāji

 • 2.

  Vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki

 • 3.

  Starptautiskie kravu pārvadātāji

 • 4.

  Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki

Konkursa norise

Pieteikšanās:
līdz 2023. gada 14. septembrim, aizpildot pieteikumu. Pieteikuma iesniegšana neaizņems vairāk par 5 minūtēm Jūsu laika.
Konkursa anketas iesniegšana:
pēc pieteikuma aizpildīšanas ne vairāk kā desmit darbadienu laikā uz konkursa pieteikumā norādīto e-pasta adresi saņemsiet individuālus pieejas datus tiešsaistes anketai, kuru lūdzam aizpildīt līdz 2023. gada 20. oktobrim.
Konkursa anketu varēsiet aizpildīt vairākos piegājienos, ievadīto informāciju saglabājot un, ja nepieciešams mainot, līdz brīdim, kad būsiet pabeiguši anketu un apstiprinājuši tās iesniegšanu.
Uzvarētāju paziņošana:
2023. gada novembra izskaņā gada balvas pasniegšanas ceremonijas un diskusijas “Drošas satiksmes ABC: Auto, Bizness, Cilvēks 2023” norises laikā. Par precīzu datumu, laiku un vietu informēsim.

Ar konkursa nolikumu aicinām iepazīties šeit.

Konkursu organizē BALTA sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, AS “Mapon”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Papildu informācijai par konkursa norisi lūdzam sazināties ar:

Līna Barkovska
E-pasts: lina.barkovska@balta.lv