Par zemledus makšķernieku drošību
Bieži vien nepastāvīgie laikapstākļi neattur no došanās uz ledus. Makšķerniekam ir jābūt uzmanīgam, lai neielūztu un negūtu traumas vai pat nenoslīktu.
Pēc ielūšanas un nosalšanas iespējams saslimt ar plaušu karsoni. Nereti zemledus makšķernieki sasildīšanās nolūkā savas nodarbes laikā lieto alkoholu, taču, kā atzīst medicīnas speciālisti, alkohols nepalīdz, bet gan rada mānīgu sajūtu, ka cilvēkam ir silti.
Ieteikumi zemledus makšķerniekiem, dodoties uz ledus.
-
Dodoties makšķerēt, mājiniekiem jāpasaka iespējami precīza makšķerēšanas vieta un mājās atgriešanās laiks.
-
Makšķerēt ieteicams doties kompānijā.
-
Kāpjot uz ledus, esi īpaši uzmanīgs. Ir grūti noteikt īsto brīdi, kad ūdenskrātuvēs izveidojusies droša ledus sega, jo to ietekmē sals, atkusnis, sniegs, ūdens straumes utt.
-
Vēlams uz ledus atrasties peldošajā kostīmā. Tas ir ražots no auduma, kas saglabā siltumu, komfortu un vairākas minūtes uztur ķermeni virs ūdens.
-
Pie apģērba jāpiestiprina ledus dzelkšņi ar svilpi. Svarīgi, lai tos ātri un ērti varētu izmantot gadījumā, ja ielūsti ledū. Dzelkšņi var palīdzēt izkļūt no ūdens, savukārt, svilpošana ļaus citiem tevi sadzirdēt un steigties palīgā.
-
Līdzi jāņem uzlādēts telefons, kas iepakots ūdensnecaurlaidīgā iepakojumā, kā arī rezerves drēbes un termoss ar siltu, saldu tēju.
-
Izvairies no alkoholisku dzērienu lietošanas uz ledus.
Ledus ir bīstams vietās:
-
kur ietek notekūdeņi;
-
kur ietek strauti un upes;
-
kur iztek gruntsūdeņi;
-
meldrāju un ūdensaugu vietās;
-
kur ledus pārklāts ar biezu sniega kārtu;
-
kur sniega segā redzami tumši un gaiši plankumi;
-
nenorobežotās ledus ieguves un āliņģu vietās.
Lasi arī rakstu Padomi, ja plāno nodarboties ar ziemas sporta aktivitātēm un uzzini, kā droši baudīt ziemas priekus.